• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

Termin 12-18 LIPCA 2015r.       Koszty 450 zł

Adres ośrodka:

Dom Formacyjny Świętego Wojciecha w Mikoszewie

ul. Leśna 5, Mikoszewo, 82-103 Stegna

telefon: +48/55 245 08 55, 602 158 092 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.parafiamikoszewo.pl/?page_id=12...
http://kolonienadmorzem.com.pl/

W ramach wyjazdu przewidziane zwiedzanie obozu w Stutthof, kurs kolejką wąskotorową, rejs statkiem po Zalewie Wiślanym i zwiedzanie Fromborka lub wizyta w Aquaparku w Sopocie.

Koszty 450 zł: zaliczka 100 zł do 25 maja, reszta do 10 czerwca. Karty do odebrania u ks. Rafał Gutkowskiego.

Terminy prób dla dzieci przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego

18 maja godz. 16.00

22 maja godz. 16.30

26 maja godz. 16.30

29 maja godz. 16.30

Spowiedź dzieci i rodziców 30 maja od godz. 9.00

Początek maja to szczególna okazja spotkań, a zwłaszcza spotkań z akcentem patriotycznym. W tym roku nasza parafia wspólnie z sołectwem zorganizowała biesiadę z pieśnią patriotyczną pod dębem papieskim. Frekwencja i zabawa, jak widać na poniższych zdjęciach, były całkiem niezłe, ale liczymy, że za rok będzie nas dużo więcej.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że 3 maja to nie tylko rocznica uchwalenia przez polski Sejm pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Dla katolików to przede wszystkim Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. 359 lat temu król Jan Kazimierz w katedrze we Lwowie otoczony biskupami, senatorami w obecności legata papieskiego złożył swe śluby przed obrazem Matki Bożej Łaskawej i uroczyście ogłosił Maryję Królową Korony Polskiej.

 

Terminy prób dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
6 maja godz. 16.00

12 maja godz. 16.30

14 maja godz. 16.30

19 maja godz. 16.30

21 maja godz. 16.30


Spowiedź dzieci i rodziców 23 maja od godz. 9.00

Wieczorne nabożeństwo Wielkiej Soboty, zgodnie z tradycją Kościoła, wprowadza nas świętowanie zmartwychwstania Chrystusa. Zaczyna się nabożeństwem ognia, z zapaleniem paschału i wniesieniem go do świątyni. Potem następuje odśpiewanie Orędzia Paschalnego (Weselcie się już zastępy aniołów w niebie...) - pieśni pochodzącej z VII wieku, przypisywanej św. Ambrożemu. Orędzie zawiera m.in. pochwałę ofiary paschalnej Chrystusa i sakramentu chrztu oraz dziękczynienie za zmartwychwstanie Chrystusa i wybawienie ludzkości z grzechu. Pieśń podkreśla wspaniałość Bożego dzieła odkupienia świata, począwszy od grzechu Adama, aż do zbawienia, które dokonało się w Chrystusie.

Później następują kolejno: Liturgia Chrztu, podczas której następuje błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Słowa, której czytania ukazują historię zbawienia.

Kulminacyjnym punktem Wigilii Paschalnej jest Eucharystia.

 

Joomla templates by a4joomla