• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

Dziś (18 marca 2019) do pracy w naszej parafii przybył z Ciechanowa ks. mgr Tomasz Kolczyński.

Ks. Tomasz urodził się 30 marca 1989 r. w Płońsku. Maturę zdał w 2008 r. w Niższym Seminarium Duchownym w Sikorzu pod Płockiem. Tego samego roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2014 r. w Płocku. 

Jego motto życiowe brzmi: „Pozwól mi w czystej i całkowicie bezinteresownej miłości wyniszczać się dla Ciebie i Twego Boskiego Syna!”. - Są to słowa ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Tak dokładnie - jest to fragment jego modlitwy skierowanej do Maryi.

- To jest także moja modlitwa - mówi ks. Tomasz. - My ludzie tak mamy, że albo zaangażujemy w coś całego siebie, nasze serce i stanie się to naszą pasją, albo nie będziemy do końca z tego zadowoleni. Tak samo jest z kapłaństwem. Albo będę księdzem całym sobą, całym sercem i stanie się to moją pasją, albo będzie coś ciągle nie tak.

Ks. Tomasz interesuje się także sportem. Uwielbia biegać, grać w piłkę nożną i siatkówkę. Pasjonują go też górskie wyprawy.

- Im trudniejsze, tym lepsze. Poza tym także dobra książka, muzyka i spotkanie z drugim człowiekiem. Tak, drugi człowiek jest dla mnie pasją. 

Przyjmijmy go serdecznie w naszej wspólnocie i obejmijmy modlitwą.

Joomla templates by a4joomla