• Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

  • Parafia Świętego Marcina w Słupnie

    Parafia Świętego Marcina w Słupnie

Ministranci w parafii św. Marcina w Słupnie

Słowo ministrant (z łac. ministrare) znaczy służyć. Dlatego też ministrant spełnia tak niepowtarzalną funkcję w świątyni, służąc na Mszy św., na nabożeństwach liturgicznych. Jest znakiem łączności między ludźmi tworzącymi wspólnotę kościoła a kapłanem sprawującym Najświętszą Ofiarę. Zadaniem członków Liturgicznej Służby Ołtarza jest nie tylko obecność przy Ołtarzu. Służąc, przyczyniają się do tego, aby liturgia była piękna. Uświetniają liturgię, czytając lekcję, służąc podczas Eucharystii, dzwonkami oznajmiając przyjście Chrystusa, rozkładając na Ołtarzu kielich, niosąc patenę. "Bycie ministrantem" nie kończy się za progiem kościoła. Każdy z  ministrantów ma za zadanie wnosić Chrystusa do swojego środowiska. Takie jest powołanie i przeznaczenie członka Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jedną z najstarszych grup działających w naszej parafii jest Liturgiczna Służba Ołtarza. Obecnie grupa ta liczy 25 ministrantów. A zatem nie brakuje chłopców, którzy poprzez swoją posługę pragną pomagać kapłanowi w spełnianiu woli samego Boga. Opiekunem ministrantów jest ks. Andrzej Kopczyński, prezesem zaś Tomek Biernat.
Droga do ministrantury rozpoczyna się czasem przygotowania do służby. Przez pierwsze miesiące młodzi chłopcy służą bez komży. Jest to czas poznawania służby Bożej. Po tym okresie następuje uroczystość włączenia kandydata do służby ministranckiej. Zapisy organizowane są na początku każdego roku szkolnego jak również w ciągu całego roku. Każdy ministrant ma obowiązek służby: jeden raz w ciągu tygodnia i raz w niedzielę. 
Ministranci to nie tylko grupa formalna. Wszystko funkcjonuje tu na zasadach koleżeńskich. Integracji służą wspólne wyjazdy wakacyjne, zajęcia rekreacyjne i cotygodniowe zbiórki. 
Jeżeli chcesz być jednym z nas, jeżeli chcesz poznać bliżej Chrystusa, jeżeli chcesz wspólnie z nami cieszyć się uczestnicząc w wycieczkach, turniejach, zabawach - PRZYJDŹ do zakrystii i zapisz się, zostań jednym z nas! Nieważne w jakiej szkole jesteś, podstawówce, gimnazjum czy liceum.

Pamiętaj ! Nigdy nie jest za późno, aby zostać ministrantem!

Nasze spotkania są zawsze w piątek o godz. 17.00

 

Joomla templates by a4joomla